Blog o efektywności energetycznej i sprawach z nią związanych

Życzenia świąteczne i noworoczne

Tags: aktualności życzenia | Robert Piątek | December 24th, 2016 at 9:05

Jakiż intensywny był ten rok 2016. Powoli dobiega końca... Czas na zasłużony odpoczynek w towarzystwie Najbliższych i spojrzenie w przyszłość - ku nowym wyzwaniom. Samego dobra, i to w obfitości dla wszystkich czytających te słowa...

Gdybym był bogaty...

Tags: prezentacje przetarg URE białe certyfikaty efektywność energetyczna | Robert Piątek | June 2nd, 2016 at 16:45

If I was a rich man... Niejednemu z nas w uszach brzmi ten wspaniały motyw ze "Skrzypka na dachu". Ale nie o muzyce jest ten post tylko o okazji biznesowej, która może wkrótce zaistnieć. Czy na pewno się pojawi tego nie wiem, ale jeśli się pojawi to nastąpi to wkrótce, tzn. pomiędzy czerwcem a wrześniem br., i trwać będzie zaledwie przez 30 dni od chwili upublicznienia. Dlatego właśnie postanowiłem się tym podzielić, aby ktokolwiek zdążył się wcześniej przygotować i z okazji skorzystać.


Nowela ustawy o efektywności energetycznej procedowana w Sejmie

Tags: aktualności ustawa o EE przetarg URE białe certyfikaty efektywność energetyczna | Robert Piątek | May 19th, 2016 at 12:45

Trwają prace sejmowe nad ustawą o efektywności energetycznej. Dziś, po drugim czytaniu, można przypuszczać, że do tekstu zaopiniowanego przez Komisję ds Energii i Skarbu Państwa zostaną wprowadzone zmiany.
Wiceminister energii Andrzej Piotrowski poinformował, że Prezes URE prawdopodobnie ogłosi w tym roku jeszcze jeden przetarg na świadectwa efektywności energetycznej Decyzja należy wyłącznie do Prezesa URE, ale minister ma nieoficjalne zapewnienia z jego strony, że jeszcze jeden przetarg zostanie ogłoszony.